Nebojme sa

Autor: Martina Šulová | 2.5.2016 o 17:11 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  111x

Napadlo vám niekedy, prečo na vyšších postoch nachádzame prevažne mužov a žiadne ženy?  Vždy som si myslela, že sa muži silných žien boja...No nie je to tak. To ženy sa boja žien na vedúcich postoch

Keď boli voľby do parlamentu pred pár rokmi a pani premiérkou sa mala stať pani Radičová, strhla sa na internete doslova búrka komentov a sťažností. Poväčšine na tému: Čo ona môže vedieť? Je žena. Dokonca som našla pripomienky od žien na tému: Žena na miesto vedúcej hlavy štátu nepatrí. Adekvátne ma zatriaslo. 

Keď sa pozriem na túto sféru dnes, veľkú zmenu nevidím. Vždy som počula totiž odvšadiaľ, že muži sa silných žien boja. No neviem. Nepovažujem sa za slabú ženu a zatiaľ sa ma nikto nebál. Dokonca som sa stretla s potrebným rešpektom, ak som hlavou nejakého projektu, či myšlienky bola ja...Žiadne odsudzovanie, pripomienky, ani osočovanie a výsmechy...pokým sa do toho nepustili ženy...Občas premýšľam, kde je chyba...Nemali by ženy držať spolu? Po druhé sa vždy sama seba pýtam, prečo sa tak ženy boja iných žien, ktoré majú odvahu? Nemali by im ísť skôr príkladom, ako tú odvahu dostať tiež? 

Prednedávnom som mala tú česť zoznámiť sa s jednou milou pani, starostkou Betlehema, pani Verou Baboun...Milá, láskavá, no odhodlaná žena s gurážou...s odvahou. Prvá svojho druhu na čele tohto mesta...Dostala ho z problémov, buduje tam silný pokrok, ktorý prináša prvé ovocie, bojuje s predsudkami, s parlamentom, so zákazmi a príkazmi, osvedčuje sa na každom poli...Neochvejne sa drží svojej myšlienky: Ísť dopredu a nepozerať sa späť, tvrdo bojovať.. Tak si vravím, dokelu, jej sa nik nebojí a my na Slovensku máme stále problém s tým, prijať ženu ako hlavu celku...štátu...A to tu nemáme ani vojnu, ani problém s ľudskými právami( aspoň nie takými, ako ich majú inde). 

Niekde som sa naposledy dočítala, že do parlamentu sa dostalo len okolo 29 žien ( ak si dobre pamätám). Počet nie veľký, ale aj tak som s radosťou pozrela na ten zoznam a nejako mnou zatriaslo...Ani jednej z očí nešla tá iskra, ktorú by ako žena na poste poslankyne, žene, ktorá sa bude podielať na spolurozhodovaní o smerovaní štátu a spoločnosti,  mala mať. Ani jedna Vera Baboun. Ja len dúfam, že nejaké ovocie prinesú a akosi sa prestávam diviť, prečo majú podaktoré Slovenky problém s prijatím žien na postoch političiek...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?