Ako jeden kráľ z Jordánska sám peniaze na hrobku Krista venoval. Bez Vatikánu

Autor: Martina Šulová | 9.5.2016 o 16:38 | Karma článku: 2,22 | Prečítané:  204x

Pred asi mesiacom Stredný východ obletela správa, že jordánsky kráľ Abdullah II uzniesol ustanovenie, ktoré hovorilo, že sa rozhodol a teda venuje zo svojho vlastného vrecka peniaze na opravu a zachovanie hrobky Ježiša Krista

Si vravím, že je to vcelku pekný čin. Teda určite čin idúci ruka v ruke s náboženskou toleranciou, ktorá v Jordánsku vládne. Je to asi jediný štát Blízkeho východu, kde sa extrémisti nezdržiavajú a kde kresťan s moslimom vedú viac ako priateľskú reč. Zaujímavý fakt a ak je úprimný, dávam mu body k dobru. Čo mi však je divné, je to, že aj keď samozrejme väčšina peňazí ide z vreciek východných cirkví( myslím, že gréckej ortodoxnej, samozrejme cirkvi v Izraeli a Jordánsku, tzv.koptskej cirkvi), Vatikán na zozname prispievateľov nefiguruje...Možno aj hej, len sa o tom nepíše...neviem...Samozrejme ako kresťanka, ktorá logicky verí v zmŕtvychvstanie Pána, nevenujem príliš veľkú pozornosť tomu, kto hrobku opravuje, či spravuje ( len pre informáciu, spravuje ju tiež moslim)...veď ako veriaca kresťanka dedukujem, a verím, že v tej hrobke Pán už nie je. No ako človeka ma zaujíma, prečo sa na také niečo neskladajú cirkvi celého sveta a prečo sa nevenuje pozornosť miestam, ktoré pre kresťanov globálne znamenajú istú duchovnú hodnotu a historicky sa s nimi spájajú všetky vetvy? 

Kráľa Abdullaha II v tomto smere obdivujem a schvaľujem prístup, akým spravuje svoju krajinu, nielen v oblasti náboženskej slobody ( aj keď sa párkrát dostalo von, že moslimovia, ktorí v Jordánsku konvertujú na kresťanstvo, nemôžu o ľudských právach hovoriť...nechávam to na vlastnom uvážení). Zároveň chválim jeho chtíč zachovať sväté miesta náboženstiev rôzneho druhu, ktoré sa v Jeruzaleme nachádzajú...Len mi napadá otázka, či to robí z nezištných dôvodov, alebo len na truc Izraelu, keďže tento si dáva za povinnosť ničiť všetko, čo židovské nie je...a ktorý napriek mnohým dohodám stále nerešpektuje nič a nikoho a konflikt medzi ním a arabskými štátmi neustupuje..

Sama neviem. Ale podľa môjho názoru by sa Vatikán mohol viac zaujímať o to, v akom stave sa nachádzajú miesta, na ktorých Kristus žil, kde vystupoval, ktoré sa s Ním spájajú...Veď sa katolíci nazývajú svätou Cirkvou...malo by im byť jasné, že bez Krista by žiadnou neboli...a my ostatní tiež nie..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?