Lebo si feministka.Bodka.

Autor: Martina Šulová | 20.5.2016 o 10:21 | Karma článku: 1,46 | Prečítané:  288x

Nedávno som počula od dobrej známej, že ako feministka si chlapa tak jednoducho nenájdem...Tak jej vravím: prečo, Veď jediné, čo vyžadujem je, aby ma rešpektoval. rešpekt musíme mať voči sebe všetci. 

Či žena voči mužovi, alebo muž voči žene. Z pohľadu ženy vravím: Muž by ma mal rešpektovať. Ona mi na to odpovie: Nemusí. rešpekt si jednoducho musíš zaslúžiť...Si feministka. A tie si chlapa nenájdu.

V dnešnej dobe. keď sa k feministickým hnutiam pridáva množstvo mužov, ktorým došlo, že ak chce spoločnosť fungovať, treba na to aktivitu oboch pohlaví, mi prišla táto odpoveď divná. Nedávno na jednom pódiu vystúpil kanadský premiér s vyhlásením, že aj on je feminista. Tak to už potom kde sme?

Áno. Som feministka. Som si vedomá toho, že mám určitú hodnotu, že dokážem spoločnosti prospieť, môžem sa na jej tvorbe a zdokonaľovaní podieľať. Prečo nie? Chybou je, že mnohí muži stále odmietajú akceptovať, že žena je plnohodnotný člen spoločnosti. Podľa mnohých stále patrí len za sporák, pri deti, hlavne aby mlčala a poslúchala...Mi to príde mierne primitívne. 

Ako feministka som nikdy problém s mužmi nemala. Nevyvyšujem sa nad nimi, rovnako ako som sa ja nestretla s niečím takým z ich strany. Vždy som sa stretla s pozitívnym prijatím, správaním. 

Ak chce svet fungovať, musí si uvedomiť, že bez zásahu a práce oboch pohlaví to proste nepôjde. Že ak stále budú pri kormidle a na vyšších postoch len muži, pokrok nikdy nebude reálny. Prezident Obama to povedal správne: Skúste si predstaviť, že máte firmu a rátate len s polovicou zamestnancov. Nedáva to zmysel. 

Feministkou by mala byť každá žena, aj muž. Nie preto, že sa to nosí. Ale preto, že je to jedným z prostriedkov, ako spoločnosť pohnúť aspoň trošku vpred. Jeden druh mozgu nestačí. 

Rešpekt si zaslúžia obaja. Žena,  aj muž. Ak na to niektorí neprídu, ostaneme stále tam, kde sme...Vzadu...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?