Dieťa je na Slovensku vecou

Autor: Martina Šulová | 21.5.2016 o 0:02 | Karma článku: 2,98 | Prečítané:  196x

Viníme a obviňujeme krajiny tretieho sveta z nedodržiavania práv detí, no my sa k nim na západe tiež nejako extra pekne nesprávame...A stále im tie práva porušujeme. V mene spravodlivosti, vraj

Celý internet je zasypaný článkami, blogmi, správami o únose malého Marca zo školy. Tento otrasný, a toto slovo podčiarkujem, prípad sa nikdy stať nemal. 

Na Slovensku máme veľa zákonov. Naši politici ich nazývajú zákonmi na ochranu ľudí. Niekedy sa pýtam, koho tie zákony vlastne chránia??Dieťa sa berie ako vec. Človek je súčasťou byrokratickej vzorky. Nie sme ľudia. Nestačí, že sa správame dospelý k dospelému ako k ničomu, ťaháme do tohto celého aj tých najmenších. 

Sociálny systém na Slovensku je jedna veľká katastrofa. nedomyslené, papierované. Sociálka od vás vypýta kopec papierov, tlačív, potvrdení, ale ochranu a práva vám nedá žiadne. V mene zákona SR. Tak im to nariadili. 

Dnes som si všimla informáciu o ďalšom prípade zo stránky pani Kozelovej, podobnom tomu Marcovmu. Malú Liel odviedli. Zas úrady. Vraj má ísť bývať k otcovi. Prišli, vzali, nedbali na protesty malého dieťaťa. Nedbali na to, že dieťa nechce. Že sa bráni. Že otec je podozrivý?) zo sexuálneho násilia. Tak sa pýtam: Koho tie zákony vlastne chránia? Vážne sme na tom tak zle tu, že dieťa nie je pre nás nič, len vec? A náš pán minister sa ešte úradníčok zastáva? Toto myslí vážne? Dokedy toto bude musieť slovenské dieťa trpieť?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?