"Fero, radšej už nič nerob"

Autor: Martina Šulová | 22.6.2016 o 16:59 | Karma článku: 4,28 | Prečítané:  1393x

Čím viac sledujem články a informácie o našom pápežovi, tým viac a častejšie si hovorím: "Ujo Fero, radšej už nič nerobte. Inak vás zvozia pod najčiernejšiu zem..."

Pápež František je človek vážne ostro sledovaný, pre mnohých príkladom, pre iných zradcom..Neviem, ako mám ešte pokračovať. No predovšetkým, čo sa asi zhodnú viacerí, je osobnosťou.

Ja osobne veľmi rada sledujem nielen jeho inšpiratívne tweety, instagramové fotky, občas si čosi prečítam z jeho preslovov na audienciách a omšiach na námestí Vatikánu...Je to človek, ktorý tejto spoločnosti chýbal. Samozrejme, každý máme na to, akým spôsobom, iný názor. 

Osobne priznávam, že nie vždy mi však niektoré veci týkajúce sa jeho osoby, či jeho výrokov, padnú zadobre, či s nimi súhlasím. No poväčšine, ako sa hovorí, zadrie do živého. Možno preto ho mnohí nemajú radi. Katolíci ho kritizujú za jeho benevolentné správanie sa voči otázke homosexuálov,ktorí začínajú v USA tvoriť väčšinu, či za to, že požehnáva tehotné nevesty, , protestanti zas k jeho výrokom o tradičnej rodine (mama+otec+deti)....Odporcovia utečencov a migrantov ho odsudzujú za to, že ich prijíma a zastáva si ich( zo začiatku ani mne nepadlo vhod,že si z toho gréckeho ostrova vzal moslimov a nie kresťanov, neskôr som sa s tým zmierila a našla v sebe aspoň kúsok pochopenia), určite ani ľudia vo Vatikáne nie sú nadšení z jeho prístupu k financiám a kontrolám financií, ktoré podľa oficiálnych aj neoficiálnych zdrojov občas urobí, či urobil( nájdu sa ľudia, ktorí tvrdia, že je ďalší na odstrel)....jedny ho považujú za šaša, druhí vďaka jeho minulosti za nespôsobivého pre jeho funkciu( ako mladý fagan robil vyhadzovača v bare, čo si myslím, že jeho profilu neuškodí, práveže viac zbližuje s ľuďmi, keďže aj on priznáva, že je človek).....No proste hovorím: Ferko, radšej už nič nerob. Nikomu sa nezavďačíš, nikto spokojný s tebou úplne nebude, večne bude niekto, kto s tebou nesúhlasí a za niečo ťa odsúdi. To ešte nehovorím o Zelenom štvrtku, kedy umyl nohy dvanástim utečencom a migrantom. Samozrejme, noviny hneď rozmazali a podčiarkovali troch moslimov, na ostatných 9 kresťanov sa akosi zabudlo a neboli pre ne dosť zaujímaví... 

Tak občas ale rozmýšľam, či práve tá jeho ľudskosť a dôsledné nasledovanie kresťanského učenia, ktoré mu bolo ponúknuté a ktoré si vtesnal do hlavičky(a už vidím diskusiu), z neho nerobia práve toho, koho všetci nejakým spôsobom odsudzujú..Ako som spomínala v predchádzajúcom článku o "kresťanskej láske", byť kresťanom znamená byť milosrdným. Nie milosrdenstvo očakávať. Byť kresťanom totiž znamená aj to, nikoho nevyčleňovať. Prijímať. Nie vždy je to ľahké. Nie vždy to vidím ľahké aj ja. Predsa ako každý, mám svoje muchy. Ale v hlave mi vŕta, či svojou osobou, svojim vystupovaním náš pápež netrafil predsa len mnohým jedincom po hlavičke, keď sa správa tak, ako je od neho ako vodcu kresťanov očakávané...Či to nie je tak, že práve kresťanská obec, odhliadnuc od toho, o akú vetvu ide, neočakáva od hlavy cirkvi, že sa bude predsa len správať inak...podľa ich gusta...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?