100 rokov a žiadna genocída. Ani OSN vám nepomôže

Autor: Martina Šulová | 25.6.2016 o 12:35 | Karma článku: 2,71 | Prečítané:  474x

Včera sa nejako do povedomia určitej skupiny ľudí dostalo zas vyhlásenie o arménskej genocíde...Napriek tomu, že bola, vraj nebola

Tvrdia to najmä Turci. Kto by sa im divil? Dokonca tam vlastne ani neboli. Nič nevideli, nič neurobili, nič nepočuli. Arméni si všetko vymysleli. Vraj to bola bežná prax. Žiadna genocída. genocídou je vraj to, čo stvára západ na Blízkom východe. 

Tak si robím štatistiku. 90 % útočníkov na Blízkom východe je moslimského vierovyznania. Odhliadnuc od Izraela. Ten nerátam zatiaľ. Vina samozrejme padá na západ. A na Putina. 

V jednom súhlasím. Západ sa nemal čo trepať tam, kde ho nebolo treba. Ale viete, peniaze a ropa,  to sa oplatí. No za najväčších hriešnikov a tvorcov genocídy sú napriek tomu všetkému vyhlásení "tí druhí". 

Je jedno, že človek je tvor samostatný a zodpovedný za svoje konanie. Je jedno, že platí: "Keď nechceš, neurobíš to". 

Samozrejme sa dostáva do popredia každý možný hriech z minulosti, moslimovia, respektíve najmä Turci ,sú urazení. Veď sú v tom nevinne. Okrem toho žiadne záznamy neexistujú. Nič na tom, že tie záznamy sú, či už na arménskej pôde, či na nemeckej, či na americkej. No nie sú to záznamy od nich. Sranda, nie? Dosť zaujímavé niečo také počuť od ľudí, ktorí vlastnú históriu neštudujú, veľakrát ju prepísali, pozmenili podľa vlastnej potreby.  Samozrejme, európske spoločenstvá sa o to pokúšali veľakrát tiež. Musíme si pozrieť aj do vlastných radov. nevinní nie sme. Našťastie však nájdeme medzi sebou ešte natoľko rozumných ľudí, ktorí si nebúria komplexy na histórii národov a povedia si: Čo bolo, bolo, urobili sme, nenapravíme to už, priznajme si, správali sme sa zle, ale  sme v prítomnosti a z minulosti sa môžeme aspoň poučiť a nerobiť znovu to,  čo sme robili. Nie je to náhodou dospelý prístup? Toto tureckej strane chýba..

Áno. Okamžitou odpoveďou na vyhlásenia o arménskej genocíde sú útoky na kresťanov. Vraj Arménci robili to isté s Turkami. Neviem. Možno aj áno. Ale nemám pocit, že by sa ich snažili vyhladiť...

Rovnako to bolo aj v prípade srebrenickej tragédie, ktorú moslimské skupiny radi pripomínajú ako genocídu zo strany kresťanov. Dosť často ju pripomínajú ako odôvodnenie a vysvetlenie všetkého. Len akosi sa nepriznajú samy k ničomu.... Nebola náhodou aj táto tragédie vyústením určitých konfliktov? Ak človek začne hľadať, dozvie sa a nájde. Výpovede mnohých Srbov hovoria o odvážaní srbských mužov bosniakmi na kraj lesa, kde boli strieľaní.Ženy, aj deti znásilňované. Pýtam sa: kde bola vtedy OSNka? Nie je možné, že keby už vtedy niekto zakročil skôr, k žiadnej srebrenickej masakre dôjsť nemuselo? 

Samozrejme, porovnávať toľko rokov vzdialené tragédie nie je príliš objektívne. Ostáva nám však jedno. Zamyslieť sa nad sebou, nájsť v sebe schopnosť priznať si chybu, poučiť sa z minulosti a nedopustiť viac, aby sa niečo takýchto rozmerov opakovalo. A netvrdiť, že niečo nebolo, len preto, že to uráža našu hrdosť..  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?