Nová ochrana práv žien: "Povedz nie a dostaneš!"

Autor: Martina Šulová | 27.6.2016 o 9:41 | (upravené 27.6.2016 o 10:41) Karma článku: 3,03 | Prečítané:  781x

V Pakistane sa nájdu vtipní ľudia. Hlavne tí, ktorí tvoria zákony. Vytvorili si totiž novú listinu ochrany práv žien. 

V jednom bode odporúčajú "ľahké bitie", ak žena mužovi odporuje. Dokonca jej môže byť odopreté právo ďalšieho vzdelania, či práce vo verejnej sfére. Ale!, môže byť jednou zo zamestankýň polície, pozor, bez toho, aby musela žiadať o povolenie rodičov. Nie, nie je to vtip. Toto ešte vážne existuje. 

Smutné je, že sa takíto ľudia stále nájdu. Kultúra je kultúra, ale podaktoré akoby zastali v čase. 

Ak sa však pozrie človek na súčasnú situáciu aj tu na západe, nie vždy sme na tom o moc lepšie, ako v zaostalých krajinách. Ani to nie je vtip. 

Pamätám si prípad manželky, ktorá bola natoľko nesamostatná v rozhodnutiach, že všetko nechávala na manželovi. Tak ju učil jej otec.  Ku cti manžela patrí to, že to dlho nevydržal a dal jej na výber. Alebo si otvoríš ústa, alebo rozvod. 

Čo je však smutné, podobne ako podaktoré zaostalé kultúry zmýšľajú nielen muži, ale  aj ženy. Sú akoby zakliesnené v stereotypoch. Boja sa všetkého,  čo vybočuje zo zabehnutých koľají.

No nájdu sa aj muži, ktorí im v ničom teda nepomôžu. Ruku na srdce, nie každý muž prijme fakt, že s ním žena nesúhlasí, či mu odporuje. Vraj to zraňuje jeho ego. Vraj tým žena vyjadruje "nerešpekt" voči jeho osobe.

Neviem, asi som v tomto divná, ale podľa môjho názoru sa "silným mužom" nazýva ten jedinec, ktorý k tej žene rešpekt má...A ukáže ho. Nie je totiž sila v tom, uraziť sa a nepriznať si, že sa mýlim. Sila spočíva v rešpekte a úcte, ktorú k sebe dokážeme mať. Teda prijať aj fakt, že ten druhý so mnou nesúhlasí a rešpektovať to, že má iný názor. Muž, aj žena. Tak si to "ego" chránime. Všetci. 

Ako sa vraví: Za každým úspešným mužom stojí silná žena. No ak tá žena silná nie je, kde je ten úspešný muž..?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?