Väzenské deti

Autor: Martina Šulová | 12.7.2016 o 19:21 | Karma článku: 1,99 | Prečítané:  831x

Aj 12 ročné dieťa môže písať Zápisky z väzenia. V niektorých krajinách určite. A nie len v tých východných...

V niektorých krajinách sveta vraj nájdete dieťa vo veku menej ako 13 rokov, ktoré sedí vo väzení. Nie, nie je to vtip. To je realita. 

End violence against children (Koniec násiliu proti deťom). Tak sa nazýva nový projekt, ktorý má upozorniť širokú verejnosť na to, aké svine my dospelí vieme byť...doslova.

Projekt upozorňuje na fyzické, psychické, aj sexuálne využívanie a zneužívanie, týranie detí. Veľmi pekné a najmä zaujímavé. Hlavne, keď si človek uvedomí, že 99 percent vyššie uvedených vecí dieťaťu spôsobuje dospelý jedinec sám. Teda vlastne projekt dospelých poukazuje na dospelých konkrétne. Má upozorniť na hodnotu detstva a detí samotných. A na chyby, ktorých sa voči deťom dopúšťame.

Detstvo je krásna vec. Detstvo má byť o nevinnosti, radosti...Nie vždy sa to podarí. Koho treba viniť? Veď nás...globálne, aj konkrétne. Nie je prekvapením, že ak sa niečo pokazí, najviac si to odnášajú deti. Či ide o vojnový konflikt, sociálnu situáciu, ekonomickú, či psychický stav dospelého jeidnca...Sú totiž najviac citlivé. Najslabšie. Pretože "my". V každom prípade si to totiž všetko odnášajú najslabší.deti sa nevedia brániť, keďže sú od nás závislé.

V Izraeli, či USA by ste natrafili na zaujímavú vec. Dve 12 ročné deti, ktoré súd poslal za mreže. Vraj za násilie. Zaujímavé. Keď si pozriem podaktoré správy o násilnostiach páchaných dospelými, veľakrát sa stane, že ten človek skončí s podmienkou, či malým trestom. Pretože sa vie brániť. Pretože na súde sedí s rovnocennými. Pretože dokáže rozhodovať sám o sebe. Kto však rozhoduje o osude detí? Ako je možné, že dieťa posadia do väzenia, zatiaľ čo dospelý za rovnaký čin pobehuje po slobode s menším trestom? Nie je súd "Dieťa - Dospelý" mierne nespravodlivý? Kde skončí "dospelácka" neprávosť voči slabším,, deťom?

Dieťa nie je vec. Nemalo by trpieť za to, že sa dospelý nevie vpratať do kože. Spoločnosť by si mala uvedomiť, že preukazovanie sily voči deťom nevedie k ničomu, len k jej vlastnému zániku....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?