Už nepotrebujem GPS

Autor: Martina Šulová | 10.12.2016 o 9:06 | Karma článku: 2,26 | Prečítané:  571x

Keď máte narodeniny, obyčajne vám príde kopec blahoželaní. Samozrejme, keby niet sociálnych sietí, nebolo by ich toľko. Nie, že by si nik nespomenul, ale pozitívnou stránkou sociálnych sietí je, že dokážu aj spájať.

Nie vždy je to o tom istom, ako v štýle: Veľa zdravia, šťastia a lásky...niekedy, ako napríklad mne včera, príde blahoželanie, v ktorom vám priatelia poprajú splnenie snov. Také obyčajné a zároveň netypické. Pretože nie vždy máte tie sny na papieri, v zozname, alebo akokoľvek inak usporiadané.

Tak sa zamyslíte. Prvú štvrťstoročnicu ste prešli, druhá je pred vami. A vy vidíte okolo seba reakcie, akoby ste už šli do poslednej. Akoby tie ďalšie roky nemali byť. Veď ste si už prežili toho dosť, je na čase sa usadiť v živote. A vy ani neviete, kam sa usadíte. Sedím a premýšľam o tých snoch, ktoré by som si mala plniť a ľuďoch, ktorí tvrdia, že som ich už mala mať dávno splnené. Ale bol dostatok času? Čo s nimi teraz? Má sa ich človek vzdať, odložiť, zmeniť? Čo ďalej? Nemám pocit, že by som prišla v živote k bodu, ktorý by ma od nich odkláňal. Čím som staršia, dospelejšia (vraj), tým viac po nich priahnem. Energia neustupuje, ona prichádza. V momente mi príde ľúto tých, ktorí sa nechali presvedčiť o tom, že sa musia svojich ideálov a snov vzdať. Ľudia, nerobte to.

Tak ma potešilo toto prianie o splnených snoch a odpovedala som: Ďakujem. Cesta za ich splnením bude ešte veľmi dlhá, ale aspoň už nepotrebujem GPSko...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?