Trošku na inú notu: Kanye West a jeho obrat

Autor: Martina Šulová | 26.10.2019 o 12:37 | Karma článku: 2,29 | Prečítané:  863x

Nie som fanúšik rapu, ale informácia, že Kanye West vydal gospelový album, ma prekvapila. Ide totiž o človeka, ktorý si v minulosti, podobne ako mnohí pred ním (a určite takí budú aj po ňom), prešiel duchovnou húsenkovou dráhou.

Ešte v minulosti sa o svojej viere vyjadril v zmysle "Nepatrím nikam" a odmietal svoju kresťanskú výchovu z detstva...

A teraz tu je jeho dielo, ktoré celým svojim obsahom odmieta kresťanský relativizmus (tak obľúbený u niektorých ľudí dnešnej spoločnosti) a ktoré odráža cestu nielen jeho, ale aj tvorcov, ktorí sa na albume podielali.

Nie je ničím novým, že ak sa dnes spýtate mnohých mainstreamových umelcov na ich vieru, odpovedajú v štýle: Verím, ale....Platí to aj pri "bežnom" človeku. Relativizmus je cítiť u mnohých ľudí. Akoby stále pendlovali medzi A a B. A tu sa z čista jasna objaví niekto, kto týmto "relativizmom" trpel v minulosti tiež a ktorý dnes tvrdí: Boh je (God Is) a Ježiš je Pán (Jesus is Lord). Bez Ale....Žiadne B. Absolutizmus vystriedal relativizmus.

Nemožno opomenúť ani spolutvorcov. Čo sa zdalo fanúšikom rapu v minulosti nemožné, stalo sa skutočnosťou. Bratia No Malice a Pusha T, ktorí sa v roku 2009 rozišli a podľa vyjadrenia jedného z nich: Už viac žiadna spolupráca nebude...dnes, po 10 rokoch, zabudli na svoje spory a rozhodnutie. A hľa....môžeme počuť oboch na jednej zo skladieb , Use this Gospel.

Cesta tvorby tohto albumu začala kdesi pri počiatkoch Sunday Service Choir. Teda Kanyeho gospelovej skupiny, na ktorej vystúpení sa prednedávnom objavil aj Brad Pitt...

Niektorí sa k tomuto albumu stavajú skepticky.  Pýtajú sa, ako je taký obrat možný. Ale myslím si, a Písmo nám o tom podáva mnoho svedectiev, že tak, ako Pavol, ja a mnohí iní, aj Kanye mohol prejsť túto cestu. Veď, Bohu nie je nič nemožné.

A ja mám teraz aspoň možnosť vrátiť sa späť v čase, kedy hip hop a rap boli súčasťou mojich playlistov, akurát že už nejde o texty vyjadrujúce nenávisť a túžbu zabíjať a zarábať veľké prachy, ale túžbu toto všetko nechať a odovzdať sa len Jednému.

Mier s vami

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Sulík zasa berie Matovičovi hračku

Premiér sa vyhráža zatváraním a otvára maturitné ročníky.

Minúta po minúte: Sulík svoj plán predloží najskôr pandemickej komisii

Cez víkend sa dalo otestovať vyše 110-tisíc ľudí.


Už ste čítali?