Oficiálne stanovisko OSN: Kresťanstvo sa stalo najprenasledovanejším náboženstvom vo svete

Autor: Martina Šulová | 7.12.2019 o 12:26 | Karma článku: 2,31 | Prečítané:  847x

Stanovisko zverejnila Fox News. Forbes sa pridal a volá po uznaní prenasledovania kresťanov ako globálneho problému  

Podľa štatistík dnes kvôli svojej viere trpí a je prenasledovaných viac než 245 miliónov kresťanov (Open Doors, World Watch List 2019).

27. novembra sa niektoré budovy vo Veľkej Británii odeli do červenej ako znak solidarity s prenasledovaním kresťanov vo svete. Medzi týmito budovami bola aj budova Ministerstva zahraničných vecí.

Včerajší útok v Burkina Faso, pri ktorom zahynulo 14 kresťanov vrátane niekoľkých detí, je len ďalším na zozname.

Najviac útokov sa odohráva v štátoch ako Nigéria, Nikaragua, Etiópia, Mexiko, India, Severná Kórea, Čína , Pakistan, Irán, Čile, veľa kresťanov je pod paľbou v Gaze. A ten zoznam sa len zväčšuje.

Nie je to len problém Ázie, Afriky, či Južnej Ameriky. Za rok 2018 bolo zaznamenaných 325 útokov na náboženské budovy, symboly, cintoríny aj u nás v Európe. Za posledné 3 roky bolo viac, než 450 útokov len v Severnom Írsku.

Napriek tomu sa veriaci vo svete nevzdávajú a radšej kladú životy, než by svoju vieru zapreli.....

Mám vehementne úzkosť z toho, že tento blog prileje do mlyna dvom stranám, ktoré podľa mňa nemajú v parlamente čo robiť a práve kresťanstvo využívajú na svoju propagáciu (áno, myslím na strany pána A.D a M.K). A áno, stojím si za svojím, že ich politika nemá s hodnotami kresťanstva čo dočinenia.

Ale nehovoriť o tom je pre mňa neprijateľné. Tak sa dnes do červena zaodejem aj ja, aby som aspoň takto potichu vyjadrila ľútosť a solidaritu a pripomenula všetkým, že mať možnosť ísť nielen v tomto období do kostola a nebáť sa prežehnať sa , či nosiť akýkoľvek symbol viery na krku je už dnes vymoženosť, ktorú nemajú všade....a že za túto možnosť a luxus slobody vyznať na verejnosti Ježiš je Syn Boží dnes trpia milióny iných vo svete a mnohí z nich umierajú , nezapierajú Ho.

A možno niektorých povzbudím k tomu, aby sa prestali schovávať, či hanbiť za to, že sú veriaci kresťania. Konieckoncov, Ježiš položil život za nás všetkých....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vďaka patrí zodpovedným, ale to najťažšie nás len čaká

V tieto dni neplatia kategórie politickej odmeny alebo odplaty.


Už ste čítali?